Anna Grebieniow

Marzec 24, 2011  //  Kategoria: Goście

Anna Grebieniow- Z wykształcenia jest przyrodnikiem, pracuje w organizacji pozarządowej, która zajmuje się ochroną polskiej przyrody (PTOP „Salamandra”), gdzie zajmuje się głównie edukacją przyrodniczą. Dużo fotografuje, również trójwymiarowo, należy do Polskiego Klubu Stereoskopowego.
Pasję przyrodniczą realizuje nie tylko poprzez pracę, jej spełnieniem są podróże. Podróżuje w duchu Nomadów, z wiatrem, ze spokojem. Nie lubi presji i musu. Jest zafascynowana tym co pierwotne i dzikie, kocha przestrzeń i wolność. Umiłowała stepy Azji i pięciokrotnie odwiedziła Mongolię, w tym konno, wielbłądami, autostopem i…żeglując. W Mongolii zbierała również w 1999 i 2000 roku materiały do pracy magisterskiej dotyczącej konia Przewalskiego – jedynego żyjącego obecnie przodka konia domowego. Potem wielokrotnie bywała w Państwie Środka.

Opowieść o rowerowej przeprawie przez Libijską Saharę. Uczestnicy (6 osób) przemierzyli na rowerach 1850 km dróg i bezdroży pustyni oraz 500 km samochodem.W sumie etap trwał 30 dni. Droga wiodła poprzez miasteczka, oazy, trakty, żwirowe i piaszczyste bezdroża znaczone wielbłądzimi szkieletami a także kolorowymi minerałami. Spędzili Święta Bożego Narodzenia pośród wulkanicznych Harugów Czarnych a wyprawowe poszukiwania śladów Kazimierza Nowaka zakończyły się sukcesem… W opowieści pojawi się też tajemniczy czworonog…:)

Komentarze zamknięte.