Karolina Sypniewska

Marzec 24, 2011  //  Kategoria: Goście

Karolina Sypniewska- po obronie tytułu magistra spakowała się i prawie lądem dotarła do Australii. Odwiedziła ponad 50 krajów wyznając zasadę- „kto się waha traci wiele”. Podróże to jej pasja, a fotografia i praca jako pilot wycieczek sprawiają, że jest w ciągłym ruchu. Inicjatorka festiwalu PODRÓŻNICY w Bydgoszczy.

Mieszkając wśród Papuasów…- Karolina Sypniewska

Prawie 2 miesięczny pobyt na drugiej, co do wielkości wyspie świata- NOWEJ GWINEI był jednym z najbardziej autentycznych i niezwykłych doświadczeń. Wielkanoc spędziła na malutkiej wyspie mieszkając wśród Papuasów, przyjęła pseudonim MINDUA WALE TAGUA, co w lokalnym języku wioski oznacza- ‘biała kobieta wyspy Mushu’. Przyjęli jak swoją, były oferty zamążpójścia i pozostania na wyspie na zawsze…Karolina wybrała jednak dalszą podróż.
Opowie nam jak smakuje krokodyl, dlaczego i gdzie obcina się palce u dłoni kobietom i co to jest- KOTEKA, która z resztą przyniesie na pokaz…:)

2 Responses to “Karolina Sypniewska”

  1. I Bydgoski Festiwal „PODRÓŻNICY" :

    [...] moich marzeń i tęsknot) zapowiada się spotkanie z Karoliną Sypniewską i jej prezentacją Mieszkając wśród Papuasów… „Prawie 2 miesięczny pobyt na drugiej, co do wielkości wyspie świata- NOWEJ GWINEI był [...]

  2. Anka :

    Tak skromnego opisu tak wielkiej podróżniczki to jeszcze nie widziałam. Karolino! prosimy o powtórzenie Twojej opowieści wieczorową porą! nie wszyscy zdążą w piątek na godzinę 15-stą :)
    pozdrawiam
    Dzika Baba