Łukasz Deręgowski i Małgorzata Żubka

Kwiecień 01, 2011  //  Kategoria: Goście

Łukasz Deręgowski i Małgorzata Żubka- Gosia pochodzi z Sępólna Krajeńskiego, a Łukasz jest rodowitym Bydgoszczaninem. Na co dzień ona pracuje jako fizjoterapeutka a on jest informatykiem. Połączyła ich ciekawość świata i chęć przeżycia wielkiej przygody. Obawiają się że cytat: „Tak to już jest z człowiekiem, że na starość nie za bardzo lubi podróżować…” może mieć w sobie trochę prawdy dlatego postanowili nie czekać z realizacją marzeń o swojej rowerowej podróży. Kochają góry i rower. Ich zdaniem idealna wyprawa to taka, która łączy te dwa elementy. Tak powstał pomysł dojechania rowerem w Himalaje.

Przejechali przez 10 krajów. Po 5 miesiącach dotarli do stolicy Nepalu – Katmandu. Tam zaopatrzyli się w sprzęt do turystyki górskiej. W Himalajach zdobyli między innymi położoną na wysokości 5416 m.n.p.m. przełęcz Thorung La.

Opowiedzą Wam o niekończących się herbatkach w Turcji, niesamowitych ludziach, przestrzeni i pysznym chlebie w Iranie, futurystycznych Emiratach, bajecznych kanionach i żółwiach znoszących jaja na plaży w Omanie, Indiach w których się nie odnaleźli i w końcu o Nepalu – kraju do którego wrócą na pewno!

http://www.ciekawi-swiata.com/


One Response to “Łukasz Deręgowski i Małgorzata Żubka”

  1. Mieczysław :

    Pozdrawiam serdecznie i życzę kolejnych,pasjonujących i ekstremalnych wypraw – wujek Mietek.