Maciej Skowron

Kwiecień 03, 2011  //  Kategoria: Goście

Student V roku Geografii jego największą pasją są wędrówki górskie, w których odnajduje wewnętrzny spokój. Wyprawy te zwykle związane są z oddaleniem się od cywilizacji i zdaniem się tylko na własne siły. Daje to wspaniałą możliwość sprawdzenia własnych umiejętności, zmierzenia się ze swoimi słabościami i sprawdzenia, gdzie naprawdę leży granica naszej wytrzymałości.

Po powrocie do domu, odpoczynku, zawsze dochodzi do wniosku że to nie było takie trudne, skoro udało się zdobyć ten szczyt to teraz pora na coś ambitniejszego. I tak rodzą się pomysły na kolejne wyprawy. W swoim dorobku górskim ma już 2 szczyty należące do Korony Ziemi : Kilimandżaro i Elbrus. Jego największym marzeniem jest zdobycie pozostałych pięciu.

Podczas wypraw stara się jak najlepiej poznać kulturę danego kraju i być jak najbliżej jego mieszkańców. Dlatego jeździ jak najwięcej autostopem. Dotychczas udało mu się zwiedzić takie miejsca jak Afryka Środkowo-Wschodnia, Kaukaz, Półwysep Indyjski, Bałkany, oraz Saharę Zachodnią i Mauretanię. Maciej dwa lata temu spłynął pontonem prawie 400 km Dunajcem i Wisłą.

Swoją przygodę z podróżowaniem rozpoczął 5 lat temu od wyjazdu autostopem do Turcji na całkowite zaćmienie słońca. Od tej chwili w każde wakacje stara się zorganizować jakiś większy lub mniejszy wyjazd. Amatorsko zajmuję się też wspinaczką i fotografią.

„Afrykańska przygoda”-  dotyczyć będzie pierwszego większego wyjazdu Macieja. Miał on miejsce na przełomie września i października 2007 roku. Trójka zupełnie niedoświadczonych i nie do końca przygotowanych znajomych, postanowiła zwiedzić Czarny Ląd. Przygody w Kenii i Tanzanii. głodówce na szczycie Mt. Kenia, podziwianie dzikich zwierząt podczas safari w kalderze wulkanicznej Ngorongoro, wspinaczka na Kilimandżaro i wiele więcej na festiwalu!

 

2 Responses to “Maciej Skowron”

  1. I Bydgoski Festiwal „PODRÓŻNICY" :

    [...] „Afrykańska przygoda”-  dotyczyć będzie pierwszego większego wyjazdu Macieja Skowrona. Trójka zupełnie [...]

  2. Danka :

    Wspaniali ludzie, wielcy podróżnicy – troszeczke zazdroszczę, jestem geografem i nadal czekam na wyprawę swojego życia! Pozdrawiam serdecznie Danka