Marcin i Agnieszka Karbowscy

Kwiecień 02, 2011  //  Kategoria: Goście

Marcin i Agnieszka Karbowscy razem od 15 lat, fotograficy i podróżnicy. Fotografią zajmują się od ponad 10 lat, na początku zaczynając od tradycyjnego aparatu, ciemni fotograficznej i klasycznych metod wywoływania zdjęć. Z biegiem czasu hobby zamieniło się w pasję, a kliszę zastąpił aparat cyfrowy. Na co dzień on pracuje jako grafik komputerowy w dużej międzynarodowej firmie, ona prowadzi własną działalność,  jednak tak naprawdę fascynują ich podróże i odległe miejsca, gdzie życie płynie innym rytmem i gdzie można znaleźć odskocznię od codziennej bieganiny, poczuć wolność przypomnieć sobie, co w życiu jest tak naprawdę ważne.

Japonia, w pierwszej chwili obca i zaskakująca, przy bliższym poznaniu okazuje się niesamowicie fascynująca. Tak inna niż
wszystko co wcześniej widzieliśmy. Zachwyca i zdumiewa. Dostarcza nieustających wrażeń nawet jeśli można w niej spędzić tylko kilka dni. Na festiwalu postaramy się przybliżyć ten- wbrew pozorom- mało znany Europejczykom kraj, o którym nasza wiedza opierała się na znajomości paru filmów, wycinków z prasy, stereotypach oraz kilku lekturach. Rzeczywistość okazała się znacznie ciekawsza i prawdziwsza od najśmielszych oczekiwań.

Komentarze zamknięte.