O imprezie

Podróże są jak nieuleczalna choroba. Wyjedziesz raz i już wiesz, że nie zaznasz spokoju dopóki nie wyjedziesz ponownie. Grupa pasjonatów i miłośników podróży z plecakiem wyszła z inicjatywą zorganizowania I Bydgoskiego Festiwalu „PODRÓŻNICY”. 

Zainspirowani festiwalami podróżniczymi organizowanymi w innych miastach, które są platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i przygód postanowiliśmy zaprosić podróżników z całej Polski na własne podwórko.

Podczas 2-dniowej imprezy przeniesiemy się do ponad 30 ekscytujących zakątków naszej ziemi. Prelekcje pasjonatów podróży połączone zostaną z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii wraz z imprezami towarzyszącymi. Nie zabraknie stoisk „smaków świata”, wystaw fotograficznych, konkursów oraz możliwości zapoznania się z ofertą biura podróżników, sprzętem fotograficznym oraz najnowszymi publikacjami na rynku podróżniczym. Będzie można również wspomóc akcję „Kredki dla Afryki”- fundacji ASANTE, która będzie zbierać przybory szkolne dla afrykańskich szkół. Zdjęcia z konkursowej wystawy będą do kupienia podczas festiwalu, a dochód z ich sprzedaży całkowicie zostanie przeznaczony na potrzeby biednej społeczności rzeki Sepik w Papui Nowej Gwinei.

W programie I Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy” znajdą się niesamowite opowieści o skutej lodem wyspie Spitsbergen, przepełnionej gorącym słońcem Afryce, rytuałach archipelagu wysp Vanuatu, Szlaku Jedwabnym przemierzonym na rowerze, wielkim indiański marszu przez Amerykę Północną czy Polce zamieszkującej Saharę oraz ex-górniku – podróżniku, który za cel wyznaczył sobie spotkanie się z Dalajlamą…

WSTĘP WOLNY!!!!

Podczas Festiwalu odwiedzimy następujące kraje (kolor brązowy):