Wystawy

Wystawa konkursowa- Widziane w podróży- wybrane zdjęcia prelegentów, gości festiwalowych, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany biednej społeczności regionu rzeki Sepik w Papui Nowej Gwinei.

Wystawa fotografii „Kredki dla Afryki” – zdjęcia z Kenii, Zambii, Wybrzeża Kości Słoniowej – Fundacja ASANTE.

Wystawa „MEMENTO” – Św.p. dobrego kolegi, wspaniałego podróżnika i fotografa Łukasza Jaworskiego.

Wystawa fotografii z wyprawy na Spitsbergen Michała Jasieńskiego.

Wystawa fotografii „W Kręgu obrzędów. Azja i Oceania”- Papua Nowa Gwinea, Vanuatu, Australia, Indonezja, Nepal, Indie, Malezja- wystawa poświęcona podróży Karoliny Sypniewskiej, która w 2008 roku wyruszała autostopem z Bydgoszczy w stronę Australii.

 

 

 

Więcej o wystawach fotograficznych:

 

Łukasz Jaworski:  „MEMENTO”
Urodził się 30 czerwca 1981 roku w Cieszynie.
Fotograf, podróżnik i przewodnik, z wykształcenia etnolog, członek Europejskiego Towarzystwa Antropologii Społecznej. Współpracował z Deutche Welle, Agencją Fotograficzną East News, Agencją Infromacyjną KAI, Intrepid Travel, Huffington Post, Photographyserved, Datura Blues, BPBS Arts, Media Collective, Obscura Photos. Z aparatem w ręku przemierzał świat. Był wspaniałym przyjacielem, gawędziarzem, marzycielem i idealistą, który wcielał swoje plany w życie. Najważniejsza była dla niego rozmowa z drugim człowiekiem. Mocno wierzył, że dla milionów ludzi cierpiących wskutek niesprawiedliwości społecznej i biedy, jest nadzieja.
Zmieniał świat.
W lutym 2010 spakował plecak i wyruszył śladami Ryszarda Kapuścińskiego po Afryce. Odwiedził Kenię, Somalię i Etiopię.
Zginął tragicznie w noc Zmartwychwstania, 4 kwietnia 2010, w Lalibeli, w Etiopii.