kpt.Marta Sziłajtis-Obiegło

Marzec 25, 2012  //  Kategoria: Goście

kpt. Marta Sziłajtis-Obiegło - Żegluje od zawsze i w każdych warunkach. Zwiedziła 6 kontynentów, samotnie pokonała 3 oceany. Przepłynęła ponad 60 tysięcy mil morskich. Brała udział w kobiecych regatach dookoła świata. Tuż po ukończeniu studiów magisterskich na poznańskim AWF’ie, mając zaledwie 23 lata samotnie opłynęła kulę ziemską, zostając tym samym najmłodszą Polką, z takim osiągnięciem. Rok później żeglowała już za kręgiem polarnym, rozsmakowując się w surowym pięknie północy i to w dodatku zimą. Bałtyk darzy ogromnym sentymentem, ze względu na pierwsze rejsy, na które wypływała z Gdyni. Na Morzu Północnym i Śródziemnym odwiedziła niemal wszystkie zakamarki. Od kilkunastu lat prowadzi i organizuje rejsy integracyjne, szkoleniowe i wypoczynkowe. Lubi wyzwania i niezbadane polarne rejony równie mocno, jak cudownie ciepły, pasatowy wiatr.

Za samotny rejs dookoła świata otrzymała m.in. dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej Honoris Causa, nagrodę PZŻ Rejs Roku oraz prestiżową nagrodę (wyróżnienie) KOLOSY 2009. Marta była twarzą kampanii edukacyjnej „Matematyka możesz na nią liczyć” oraz pełni funkcję ambasadora europejskiej inicjatywy społecznej  „Youth on the Move”. Na co dzień organizuje rejsy dla Oceanu Przygody, współpracuje z mediami w zakresie popularyzacji żeglarstwa oraz prowadzi spotkania edukacyjne i motywacyjne.

www.szilajtis.com

 

O wyprawie:

Samotny rejs dookoła świata

Podróż niewielkim błękitnym jachtem przez 3 oceany, 13 państ, 19 portów i dalej za horyzont. Najdalsza z dróg w zaledwie rok, egzotyczne zwierzęta, piękne widoki, spotkani tubylcy i masa przygód. Przegląd najniezwyklejszych archipelagów Pacyfiku: Galapagos, Polinezja Francuska, Królestwo Tonga i Vanuatu. Najdroższe i najtańsze miejsca ziemi, region wielkich odległości i skrajności. Świat, w którym rozpoczyna się historia skoków na bungy, piraci pozyskiwali czarne perły, Darwin sformułował teorię ewolucji, wieloryby śpiewają godowe pieśni, żony kupuje się za świnie, a żółwie ważą więcej niż lodówka. To wszystko w tle samotnej żeglugi 22latki, walczącej ze swoimi słabościami, uczącej się na błędach, wciąż pełnej ciekawości i zapału, by ostatecznie sukcesem zakończyć 26tysięcy mil żeglugi. Marta zabierze was w świat wspomnień z jej rejsu marzeń. Zapraszamy na pokład!

 

Komentarze zamknięte.