Norbert Skrzyński

Maj 13, 2012  //  Kategoria: Goście

„Afryka Nowaka” to bezprecedensowe przedsięwzięcie podjęte dla upamiętnienia i spopularyzowania dokonania Kazimierza Nowaka, polskiego reportera, który w latach 1931-1936 przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem, poruszając się głównie rowerem, ale również pieszo, konno, czółnem i na wielbłądzie. Zaangażowała się w nie ponad setka osób z całej Polski i z zagranicy.

Norbert Skrzyński podczas niedzielnego spotkania opowie o rowerowej wyprawie śladami Kazika do Algierii (zakończonej na początku maja 2012). Przygody z algierską ekipą filmową, ciągłej inwigilacji żandarmerii czy ugoszczeniu przez ministra…Działo się działo!

Norbert Skrzyński-rocznik 76′, niespełniony geograf, ciągle dokonujący trudnego wyboru pomiędzy tym co lubi robić, a tym co robić musi z zamiłowania rowerzysta, mapownik, czytelnik, podróżnik, obserwator, fotoamator, piwosz i awanturnik, radykalny przeciwnik bezmyślności z obowiązku piarowiec i marketingowiec. Przejechał w sztafecie największą ilość kilometrów!

uczestnik etapu 9. – Zimbabwe/RPA,

etapu 14. – Angola1,

etapu 21. – Polska Kazimierza Nowaka

Tunezyjskiego etapu specjalnego – (niezrealizowany etap 24.),

etapu finałowego – Marsylia – Paryż – Poznań – Boruszyn

oraz etapu 24 do ALGIERII

 

Projekt AFRYKI NOWAKA otrzymał w tym roku nagrodę TRAVELLERA za PODRÓŻ ROKU 2011.

www.afrykanowaka.pl

Komentarze zamknięte.