Otwarte Warsztaty z Pierwszej Pomocy Outdoorowej!

Marzec 18, 2012  //  Kategoria: Aktualności

Dzięki współpracy z MedAid Adventure Team zapraszamy Was na darmowe warsztaty z Pierwszej Pomocy Outdoorowej!

Czym jest

Outdoorowa Pierwsza Pomoc

apteczka

Realizując swoją pasję poprzez trekking, wspinaczkę, jeździectwo, speleologię czy podróżowanie, narażamy się na niebezpieczeństwa spowodowane przez siły przyrody, własne  niedopatrzenia lub błędy partnerów. Czasem pozostajemy bezradni w sytuacjach, w którysprzęt wspinaczkowych wypadek może mieć tragiczne następstwa, a pomoc nadejdzie zbyt późno lub wcale.  Wtedy to, co najcenniejsze, zostaje powierzone w nasze ręce.
Na każdą wyprawę starasz się wyposażyć w jak najlepszy sprzęt – plecaki, buty, liny, namioty. My chcemy dać Ci wiedzę i umiejętności, które ratują zdrowie i życie.

Warsztaty z pierwszej pomocy na szlaku poprowadzi Tomek Liber – ratownik medyczny, twórca Medaid.
Podczas zajęć dowiesz się jak zadbać o bezpieczeństwo własne i partnerów, jak przeprowadzić resuscytację w terenie i co zrobić, żeby sprawnie pokierować akcją ratowniczą.
Program zajęć opiera się na doświadczeniach z wypraw, wyjazdów wspinaczkowych i eksploracji jaskiń, omawiane są przykłady wypadków i efekty decyzji współtowarzyszy poszkodowanego.
Medaid to zespół ratowników medycznych, lekarzy, stomatologów, strażaków i ratowników WOPR, którzy każdą wolną chwilę poświęcają ratownictwu. Szkolą innych i siebie, szukają nowych rozwiązań, scenariuszy akcji ratowniczych i sposobów na propagowanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy. Stworzyli OFA – Outdoor First Aid, serię letnich i zimowych ratowniczych obozów szkoleniowych dla podróżników. Najbliższa OFA już w czerwcu w Bornem Sulinowie.

Prosimy o zapisy na adres podroznicy@byd.pl

Warsztaty odbędą się dnia 19 maj w sobotę w panelu 4 ok.22.00.

One Response to “Otwarte Warsztaty z Pierwszej Pomocy Outdoorowej!”

 1. Wojtek :

  Chciałbym się zapisać na proponowane przez was warsztaty. Mam pytanie. W jakiej formie są one organizowane?
  Ćwiczeń czy wykładów?
  Jak jest maksymalna ilość osób w grupie ćwiczebnej.
  Jakiego zakresu materiału dotyczą wspomniane warsztaty?
  Czy chodzi tu o pierwszą pomoc dla każdego czy raczej coś bardziej specjalistycznego czyli jak sobie poradzić z poszkodowanym partnerem w górach wysokich, gdzie obowiązują inne procedury, wynikające chociażby z dłuższego czasu dotarcia ratowników do osób poszkodowanych oraz z konieczności np.wydobycia ze szczeliny lodowej?