Program

Program_festiwalu_podroznicy_2012 – wersja do druku

PROGRAM II EDYCJI FESTIWALU PODRÓŻNICY18-20 MAJ
PIĄTEK 18 maja
Panel 1
12.00-15.30
Medaid Adventure Warsztaty z pierwszej pomocy outdoorowej (dla dzieci do lat 10) 

Fundacja DuendeWarsztaty flamenco- (dla wszystkich)

„Spotkanie z tańcem flamenco”

Dominik Szmajda- Projekcja Filmu ‘Po prostu Czad’- śladami Kazimierza Nowaka na rowerze (45min) 

AFRYKA NOWAKA

Przerwa 30min
Panel 2  

16.00-18.45

Maria Szymańska-Ilnata- Moje indonezyjskie wesele Minangkabau
Ania i Robb Maciąg- Tysiąc szklanek herbaty-rowerem bezdrożami jedwabnego szlaku- premiera książki. 

 

Gość specjalny-Aleksander Doba-Kajakiem przez świat. Zdobywca prestiżowej nagrody SUPERKOLOSA 2011 

 

19.30-21.00
Gala Otwarcia Festiwalu PODRÓŻNICY  

Miejskie Centrum Kultury

Marcinkowskiego 12

W programie m.in.: -pokaz tańca indonezyjskiego 

-”Andaluzyjski sen” – spektakl taneczny Flamenco

-rozdanie nagród za wybitne osiągnięcia polskich globtroterów przez

Elżbietę Dzikowską

-otwarcie wystawy UŚMIECH ŚWIATA Elżbiety Dzikowskiej połączony z podpisywaniem książek przez autorkę.

 

SOBOTA 19 maja
Panel 1 

12.00-14.30

 

Gość specjalny-Elżbieta Dzikowska


Natalia Gomolińska- Autostopem przez życie 

 

Magda Nashipae Poros- Żyjąc wśród Masajów i akcja charytatywna Mogę się uczyć w Kenii.www.mogesieuczyc.pl 

 

Przerwa 30min
Panel 2 

15.00-17.30

Dorota, Stefan (+Julka) Oeknigk- Wolontariat w RPA- 

„Sharing is caring”

pokaz dwujęzyczny-

angielsko-polski

————————————

CEWE Fotoksiążka-

Warsztaty z edycji fotoksiążek w atelie Muzeum Fotografii

Ewa Cichocka i Magda Pannert- Polak tu był 

Sycylia śladami Polskich artystów

 

Eliza Czyżewska- Konno i pieszo przez Kirgistan 

 

Przerwa 30min
Panel 3  

18.00-20.45

Marta Sziłajtis-Obiegło- Samotny rejs dookoła świata 

 

Jan Kwiatoń -Ze szczytów w głębiny-Tilicho 2007 

Bydgoski Himalaizm

 

Paweł Kilen - Chcieć znaczy MÓC5 letnia wyprawa na 4 kontynenty-Zdobywca KOLOSA 2011 

 

Przerwa 15 min
Panel 4 

21.00-23.00

Marcin Obałek i Monika Filipiuk-ObałekTRAKTORIADA- Ursusem przez świat. Premiera książki „Pojechane podróże”. 

 


NOCNE WARSZTATY MEDAID ADVENTURE z pierwszej pomocy ‘outdoorowej’ (dla dorosłych). 


NOC MUZEÓW- Muzeum fotografii (do 1 w nocy)

NOC PLANSZÓWEK-Aula A przy APK (od 20.00 do nocy)

NIEDZIELA 20 maja
Panel 1  

12.00-14.30

Projekcja filmu Marcina Ginieczko- Zagubiony w Jukonie- Kanada (50min) 

————————————————

SPORTWAY- Warsztaty JOGI na świeżym powietrzu

 

Anna Alboth- Rodzina bez granic- Podróże z 2-ma brzdącami przez Amerykę Środkową 

 

Norbert Skrzyński- Afryka Nowaka- etap Algierski (kwiecień 2012) 

 

Przerwa 30min
Panel 2 

15.00-18.00

Michał i Szymon Jasieńscy, Marcin Klisz

Torell Expedition 2012

 

Adam Wiśniewski-TransOceania Expedition 

„Kiwi, diabeł i czerwony kangur, czyli rowerami po antypodach”

 

SOLANUS- W 502 dni dookoła obu Ameryk bydgoskim jachtem Solanus- zdobywcy KOLOSA 2011 

Robert Czerniak-DZO DZO BIKE Expedition

Przerwa 30min
18.30-19.00
Ogłoszenie wyników konkursów. Rozdanie nagrody w konkursie na logo Pleneru Podróżniczego im. Kazimierza Nowaka w Boruszynie oraz konkursu reportersko-fotograficznego. Czytaj więcej. 

 

Zakończenie imprezy.

 

Organizatorzy Festiwalu zastrzegają sobie możliwość zmiany programu festiwalu.
Prosimy o ponowne sprawdzenie programu przed samym przybyciem.