TRAKTORIADA

Kwiecień 24, 2012  //  Kategoria: Goście

TRAKTORIADA – Ursusem Do Ameryki Południowej

Starym Ursusem przejechali około 20 tysięcy kilometrów po Ameryce Południowej. Ich wyprawa została nominowana do Travelerów 2008. O niezwykłej przygodzie opowiedzą w sobotę wieczór.

Gośćmi festiwalu będą Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek. Pokażą Wam zdjęcia i opowiedzą o swojej wyprawie ciągnikiem przez Amerykę Południową. Z Traktoriadą przejedziemy przez drogi i bezdroża Argentyny, Urugwaju, Peru, Boliwii i Chile.

Zobaczycie jak radził sobie Ursus 6014 w amazońskiej dżungli i na pokrytych śniegiem przełęczach w Andach. Z uczestnikami tej niecodziennej podróży będziecie mogli tez zajrzeć na Salar de Uyuni i pustynię Atacama.

W programie m.in.:
*  promocja książki „Pojechane podróże”, tamże rozdział poświęcony Traktoriadzie możliwość zakupu
egzemplarzy na miejscu wraz z autografem
*  skrócony kurs obierania „toronchy”, uzdatniania wody z zamulonej rzeki, łowienia piranii i prewencji
przed zeżarciem przez kajmany podczas kąpieli
*  o Ursusie, który zmierzając do Amazonii wspiął się w Andach na ponad 5 000 m. n.p.m.
*  o wyższosci maczety nad siekierą i jak w ogóle trafiliśmy na ślad nieznanej cywilizacji…

Marcin Obałek – pilot wycieczek, organizator i kierownik wypraw Polskiej Ekspedycji Amazońskiej, nominowy do nagrody Travelery magazynu National Geographic, laureat Festiwalu Filmów Podróżniczych w Sopocie, sternik dłubanki na Rio Beni i właściciel małego poletka z kilkoma bananowcami na Pogórzu Yungas, organizator Podlaskiego Festiwalu Kultur i Podróży ToTuToTam zajmujący się na co dzień edukacją ekologiczną i planowaniem kolejnych wypraw…

 

 

Komentarze zamknięte.