TRANSOCEANIA EXPEDITION 2012 Adam Wiśniewski

Kwiecień 08, 2013  //  Kategoria: Goście

Adam Wiśniewski

 Rowerem przez Australię, Nową Zelandię i Tasmanię.

Razem z Małgorzatą Giaro i Małgorzatą Sędziwa planowali przejechanie rowerami trasy z północy Nowej Zelandii na południe, następnie z południa na Tasmanii na północ, oraz z Melbourne przez Adelaidę do Darwin, pokonanie australijskiego outback-u. w sumie 6000km.

Każdy marzy o bajecznej Nowej Zelandii, a Australia to dla nas kraina surferów i opery w Sydney. A kiedy pomyśli się o tym by przejechać antypody rowerami, to mogłoby się wydawać, że… właśnie, jak wyglądają antypody z siodełka roweru? TransOceania eXpedition 2012, to 6105km z Auckland do Darwin, przez Tasmanie i pierwszy polski przejazd rowerami z Port August do Darwin przez australijski Outback (3142km). W czasie 89 dni tej wyprawy poznaliśmy wielu niezwykłych ludzi, i zobaczyliśmy antypody z zupełnie innej perspektywy, nie takiej jak na pocztówkach czy folderach.

Raj na ziemi. Z tymi myślami zaczynaliśmy naszą przygodę. Dla całej trójki kolejne tygodnie rowerowej przygody, były niezwykłym przeżyciem, innym niż to możesz sobie wyobrazić. Żeby nie tracić czasu, przenieśmy się na chwilę w czasie. Cofnijmy do stycznia 2012 roku, kiedy zaczyna się ta przygoda.

DSC00661 DSC03336 DSC04143-kopia

Komentarze zamknięte.