Haliki

festgala 13festgala 07festgala 12

Statuetki im. Tony’ego Halika to honorowe nagrody przyznawane dorocznie przez Kapitułę Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy” za zrealizowaną inspirującą podróż, pasjonującą wyprawę, ciekawą akcję podróżniczą ukończoną przed zgłoszeniem do konkursu.

Nagrody im. Tony’ego Halika wręczane są podczas organizowanego corocznego festiwalu podróżniczego w Bydgoszczy, 11-12 kwietnia 2014 za dokonania podróżnicze odbyte w ostatnich latach poprzedzających festiwal. Trzy równorzędne statuetki przyznawane są za niezwykłe, niepowtarzalne pomysły z wszystkich kategorii: Woda, Ziemia, Góry. Do konkursu zachęcamy tych którzy odbyli podróże społeczne, niestandardowe z ciekawym pomysłem i przesłaniem oraz takie, które Wam wydają się inspirujące dla innych! Zgłoszenia można dokonywać za podróże, żeglarstwo, alpinizm, odkrycia i inne podejmowane wyzwania. Kapituła zastrzega sobie możliwość przyznania dwóch lub wszystkich nagród z tej samej kategorii.

W trakcie poprzednich edycji wybór laureatów dokonany został przez organizatorów festiwalu. Kandydaci do nagród prezentowali swoje dokonania podczas Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”, następnie Kapituła wybierała najlepsze z nich i w ostatni dzień spotkań ogłaszała nominacje. Nominacja ma rangę ogólnopolskiego wyróżnienia za najbardziej niezwykłą podróż.

Ceremonia wręczenia nagród odbywa się w ostatni wieczór festiwalu w Bydgoszczy.

Regulamin i warunki zgłoszenia do Statuetki im. Tony’ego Halika.

1.Termin składania zgłoszeń wraz z prezentacją do 31 marca 2014r.

2.Nie ma ograniczenia wieku.

3.Jedyną osobą prawną przyznawania Statuetek im. Tony’ego Halika jest organizator Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”. Przyznawane są trzy nagrody główne, Statuetki im. Tony Halika

4.Zgłoszenia do Statuetki im. Tony Halika 2014 można przysyłać zgodnie z formularzem.

Ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 12 kwietnia 2014 roku w Bydgoszczy.

Zgłaszana do nagrody podróż, to wyprawa zakończona przed dokonaniem zgłoszenia do festiwalu.

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza, przesłanego na adres poczty internetowej lub regularnej, podpisanego przez Zgłaszającego, z załączonymi 3-4 zdjęciami w dużym formacie.

W przypadku zgłoszenia wyprawy przez osobę trzecią, organizator zwróci się do kandydata o przesłanie podpisanego zgłoszenia.

Głównym celem imprezy jest popularyzacja polskich dokonań i niekomercyjnej działalności podróżniczej. Wraz ze zgłoszeniem konieczne jest zgłoszenie prelekcji podczas festiwalu. Prelekcja jest nierozłączna z pokazem slajdów podczas jej trwania. Przewidziany czas prelekcji to 40 – 60 minut.

Organizator dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych nagród.

Zgłoszenia udziału w Festiwalu „Podróżnicy”:

Wszystkich, którzy podróżują, zapraszamy do podzielenia się wrażeniami ze swoich wypraw podczas trwania festiwalu. Organizatorzy zapraszają do pokazów filmów, wystaw, zdjęć w galerii festiwalu, a także prelekcji tym, którzy nie zgłaszają udziału w konkursie o nagrody Tony Halika.

Prawa autorskie

Zgłaszający wyraża zgodę na nieodpłatne przekazanie Organizatorom zgody niewyłącznej na wykorzystywanie dostarczonych materiałów tekstowych i fotografii. Na podstawie wyrażone pisemnej zgody Organizator zastrzega sobie prawo do ich wykorzystywania w przyszłości, w materiałach drukowanych, nośnikach elektronicznych, na stronach internetowych oraz przekazywania w celach promocyjnych i informacyjnych, w środkach masowego przekazu,
w prasie drukowanej, radiu, telewizji i innych wydawnictwach, zawartych zgodnie
z obowiązującym w Polsce prawem autorskim. Udzielenie zgody autorskiej nie ogranicza swobody Zgłaszającego do korzystania z autorskich praw majątkowych do udostępnionych materiałów. Bezpłatne wykorzystanie materiałów będzie użyte wyłącznie do promocji dokonań laureatów.

Wszelkie pytania, uwagi i sugestie prosimy kierować:

agata.wdrodze@gmail.com

karolina.wdrodze@gmail.com

tel. Kom. +48785670606

tel. Kom +48607277447

Formularze zgłoszeniowe

Formularz zgłoszeniowy - format .doc (MS Word)

Formularz zgłoszeniowy - format .odt