O Halika-Bicycles’ couple: z Berlina do Hongkongu rowerem

Kwiecień 01, 2014  //  Kategoria: Aktualności, Goście

2013- Joanna i Jakub Kańdulscy

Planując rowerową wyprawę z Berlina do Hongkongu byliśmy przekonani o słuszności obranej drogi. Najważniejszym było Poznanie – świata, ludzi, samych siebie. Wybraliśmy rower, bo żadna inna forma przemieszczania się nie daje tylu możliwości. Dzięki niemu poruszaliśmy się wystarczająco szybko, by każdego dnia pokonać zaplanowany odcinek, a tym samym na tyle wolno, by móc w każdym momencie się zatrzymać. Podróżowanie w ten sposób sprowadzało naszą codzienność raptem do kilku podstawowych czynności. Wszystko ostatecznie zależało tu od siły woli i siły mięśni, a my chcieliśmy, aby ta podróż przybrała jak najprostszą formę.

20130922_IMG_9635_gazeta DCIM100MEDIA IMG_2534_gazeta

Czytaj dalej…

O Halika!-Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak

Kwiecień 01, 2014  //  Kategoria: Aktualności, Goście

„Zakochani w świecie. Indie”

Zostawili stabilną pracę i podjęli decyzję- samodzielna, kilkumiesięczna wyprawa do Indii.

Mieliśmy ogromne szczęście mieć wspaniałą inspirację od ludzi, którzy z podróży uczynili pracę i pasję życia. Mamy nieśmiałą nadzieję, że my również damy innym, chociaż namiastkę wiary w to, że warto zmieniać życie, ruszać w świat, spełniać marzenia. I wierzyć, że te wszystkie banalne manifesty naprawdę mogą stać się częścią realnego życia!

 

02 01 210220141405

Czytaj dalej…

Ostatnie zgłoszenia do Halików-Michał Ilczuk

Kwiecień 01, 2014  //  Kategoria: Aktualności, Goście

„ Autostopem po Irackim i Tureckim Kurdystanie”

Celem wyprawy było poznanie rejonów zamieszałych przez Kurdów i ich kultury. Chcieliśmy przekonać się jak żyją ci biedni ludzie, którzy mimo tego, że stanowią 20 % populacji tureckiej nie mogą używać swojego języka ani kultywować obyczajów. Dobrze było zobaczyć te dwa różne oblicza Kurdów – z jeden strony tych tureckich, którzy poddani są asymilacji przez Turków, z drugiej strony tych mieszkających w Iraku, którzy posiadają swoją autonomię. Wcześniej nasłuchaliśmy się też jak niesamowicie gościnnym narodem są Kurdowie, dlatego postanowiliśmy sprawdzić to na własnej skórze. Po Irackim i Tureckim Kurystanie podróżowaliśmy autostopem, poniważ daje to duże szanse na  poznanie miejscowej ludności. Dzięki temu byliśmy często zapraszani do kurdyjskich domów co pozwoliło nam lepiej poznać kulturę tego narodu.  Podczas wyprawy pokonaliśmy ponad 11 000 km w tym 7600 km autostopem łapiąc w tym czasie 73 kierowców.

100_8160 100_8441 100_8604

 

 

 

Czytaj dalej…

O Halika- LONG WALK EXPEDITION

Marzec 28, 2014  //  Kategoria: Aktualności, Goście

Tomasz Grzywaczewski

Wyprawa Long Walk Plus Expedition

Jest zima 1941 roku.  Z sowieckiego łagru pod Jakuckiem wydostaje się grupa siedmiu straceńców. Prowadzeni przez Polaka uciekinierzy przedzierają się przez Syberię, Mongolię, Pustynię Gobi, Tybet oraz Himalaje i po wielu miesiącach morderczego marszu docierają do Kalkuty w Indiach, dokonując jednej z najbardziej epickich ucieczek w dziejach ludzkości. W latach 50-tych ich losy zostały opisane w bestsellerowej książce Sławomira Rawicza „Długi marsz”.

projekt_trasa_bez kom 86 121a

Czytaj dalej…

Karol Zubrzycki Żubr w naturze – Azja 2013

Marzec 26, 2014  //  Kategoria: Aktualności, Goście

Mój pomysł podróży po półwyspie Indochińskim był spontaniczny, pomimo, że od lat marzyłem o podróży w tamte rejony, zawsze to było to coś nierealnego do zrobienia i właśnie takiej decyzji w swoim życiu potrzebowałem! Pewnego dnia wpadłem na ten pomysł i postanowiłem, że go zrealizuje. Tydzień później zakupiłem bilety lotnicze i już nie było odwrotu. Wszystkich postawiłem przed faktem dokonanym. W największym szoku byli moi rodzice. Przecież nigdy nie podróżowałem sam, tak daleko i do tego nie mając planu na nic. I o to w tym właśnie chodziło, żeby nie mieć planu! Wiedziałem tylko jakie kraje chcę zwiedzić. W „planie” było siedem państw – Singapur, Malezja, Tajlandia, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża.

DSC_0095 DCIM100GOPRO DCIM100GOPRO

Czytaj dalej…