Danuta Piotrowska – K2- gość specjalny

Kwiecień 08, 2016  //  Kategoria: Aktualności, Goście

Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej oraz Podyplomowego Studium Fotografii Naukowej i Technicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Związku Polskich Fotografów Przyrody. Autorka fotograficznych wystaw indywidualnych i współuczestniczka wystaw zbiorowych. Hobby: fotografia i podróże. W 30 stą rocznicę śmierci męża Tadeusza Piotrowskiego taternika, alpinisty i himalaisty, autora wielu książek o tematyce wspinaczkowej Danuta Piotrowska wydała album jemu poświęcony. Na przełomie lat 1960. i 1970. T. Piotrowski zyskał opinię wybitnego wspinacza o niezwykłych możliwościach i legendarnej odporności, z czasem specjalizującego się we wspinaczce zimowej i wspinaczce w górach najwyższych. Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego. Tadeusz Piotrowski zginął po zdobyciu szczytu K2 z Jerzym Kukuczką w 1986 roku, południową ścianą, tzw. nową drogą, Polish Line, dotąd nie powtórzoną w całości.

d.piotr

Tadeusz (Tadek) Piotrowski. Polish fall-winter expedition to Lhotse, 1974/75

Tadeusz (Tadek) Piotrowski. Polish fall-winter expedition to Lhotse, 1974/7          

Czytaj dalej…

Radosław Fiedler gościem festiwalu

Marzec 22, 2016  //  Kategoria: Aktualności, Goście

UAZęga Ukraina – śladami Arkadego Fiedlera przez wiry i porohy Dniestru

W 1924 roku młody Arkady Fiedler ruszył na kraniec II Rzeczpospolitej. Powstała z jego wyprawy debiutancka książka „Przez wiry i porohy Dniestru”. 90 lat później wyruszyliśmy UAZ-em i pontonem w miejsca Dziadka pierwszej wyprawy.

IMG_2916 IMG_4207 IMG_4422

BKP zaprasza 10.03-Osiem dni w Górach Przeklętych

Marzec 09, 2016  //  Kategoria: Aktualności, Bydgoski Klub Podróżnika

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Bydgoski Klub Podróżnika zaprasza

w czwartek 10 marca 2016, o godz. 18.00

na prelekcję Łukasza Tomczyka i Bartosza Truszczyńskiego

Osiem dni w Górach Przeklętych

Zapewne mało kto o nich słyszał, a nazwa nie brzmi zbyt zachęcająco. Bezpiecznie tam? Daleko to? Gdzie to w ogóle jest…? …. Czytaj dalej…

Kolejne zgłoszenia do Halików już gotowe!

Luty 21, 2016  //  Kategoria: Aktualności

Bus, autostop czy akcje pomocowe w Filipinach… Coraz więcej inspirujących projektów dociera do zakładki HALIKI. Zapraszamy i zachęcamy do wysłania nam Waszych zgłoszeń! Pamiętajcie nie muszą to być wcale dalekie podróże, liczy się inspiracja dla innych, ciekawy opis, motywacja i duża dawka pozytywnego podejścia do świata!:) Pozdrawiamy:)

3-busem przez swiat w australii uluru OLYMPUS DIGITAL CAMERA 2-IMG_6525

Wystawa wspaniałych zdjęć projektu ROWEROWE JAMBOREE

Luty 19, 2016  //  Kategoria: Aktualności

Ula ZioberJuż wiemy, że podczas festiwalu będziecie mogli obejrzeć wystawę zdjęć niesamowitego projektu ROWEROWE JAMBOREE czyli sztafeta rowerowa z Polski do Japonii. Ale to nie wszystko…planujemy abyście mogli również posłuchać wrażeń z drogi przez Azję…uczestnicy sztafety przybędą do Bydgoszczy!:) Więcej info o wystawie TUTAJ.