HALIKI PRZYZNANE

Ależ to były emocje!!!!

16 emocjonujących, imponujących wypraw! Owacje na stojąco!!!

 

To były fascynujące dwa dni! Frekwencja dopisała niemożliwie! Kochacie nasz Festiwal!

Podróżnicy z całej Polski! Podróże piesze, jachtostopem, autem, autostopem, z wielbłądem, rowerem, kamperem motorem, jachtem. Było lato, zima, były szczyty, pustynie, piramidy, woda! Cały przekrój pięknego świata

Byliśmy w Australii, Kolumbii, Peru, Sudanie,  Polsce, Arabii Saudyjskiej, na Karaibach,  w Ameryce Środkowej czy w Karakorum a nawet na Sokotrze! Obeszliśmy Polskę, przepłynęliśmy Atlantyk, objechaliśmy Australię, rowerem przemierzyliśmy Europę, przeszliśmy piaszczystą wyspę z upartym wielbłądem, dwukrotnie objechaliśmy świat dookoła! Ach co to były za cudowne 2 dni.

Kapituła to 10 niezależnych osób, które w tym roku wręcz jednogłośnie wybrali wyprawę do Halika numer 1

Joanna i Gaja Nowak - mama i córcia - Somos Dos @somosdos po prostu wzruszyły wszystkich zebranych w Fabryce Lloyda! Wszystkich! Podróż mamy z maleńką 20 miesięczną córeczką poprzedzona ogromną traumą zaowocowała niezwykłą mądrością poznawczą świata i życia. W niesamowitych trudach, samotne udowodniły, że choć świat nie sprzyja samotnej matce z małym dzieckiem, w dodatku w Ameryce Południowej, że marzenia się realizuje. A to było jedno z największych marzeń Joasi - nieskrępowana niczym podróż i choć nie widziała na co się pisze, i choć było cholernie trudno, i choć budżet na dzień był wyjątkowo biedny, ona ze szczerością odpowiada "chociaż teraz wiem jak było ciężko zrobiłabym to raz jeszcze". Joanna to silna ale delikatna Kobieta. Gaja na pewno wyrośnie na tak samo niezależną, mądrą Kobietę jak Mama!

Pokochaliście tę historię tak bardzo, że od razu wytypowaliście między sobą tę właśnie 6-letnią podróż po świecie jako tę wyjątkową. Owacje na stojąco zaskoczyły nie tylko zwyciężczynie a oklaskom nie było końca! Wzruszenie level hard! Dziękujemy! Gratulujemy!

Halik nr 2 powędrował do niesamowitej podróżniczej Rodzinki @światnaszymioczami - Dagmary, Dobrawy i Leszka Jureckich. Tym samym 7-letnia Dobrawa stała się najmłodszą zdobywczynią Halika! Przeszła wraz z rodzicami (nie była to wcale jej pierwsza tak poważna wyprawa w świat) wymarzoną Sokotrę! Jak to się zaczęło? Czy ktoś z Was słyszał kiedyś o tej wyspie należącej do Jemenu? Pustynia, upał i wiatr! I uparty wielbłąd, i piesza wyprawa- zapadający się pod nogami piach, przeprawa przez góry, którą odradzano im z uwagi na towarzyszące zwierzę. Pokonali Sokotrę na własnych zasadach pomimo wysiłku fizycznego i spartańskich warunków życia by poznać i ożywić dawne tradycje - podróżować tak jak ludzie przed wiekami. Szczęśliwi poznali smak prawdziwej wolności i zaprzyjaźnili się z lokalną społecznością. Udowodnili, że marzenia się spełnia!

Halik nr 3 to niesamowita historia, która otwiera oczy właścicielom psów na brak barier w podróżowaniu po świecie z czworonogiem! 4-letnia fascynująca jachtostopowa, autostopowa podróż przez Amerykę Środkową i Południową Izabeli, Piotra Miklaszewskich i... Snupka. Snupek, ich towarzysz, sympatyczny futrzany kundelek, obecnie już 14 - letni okazał się wspaniałym partnerem podczas tej eksploracji świata. Odwiedzili 37 państw na 5 kontynentach, 60tys km przebyli autostopem, przepłynęli Atlantyk, wspinali się na 5-tysięczniki (rekord Snupka m n.p.m!). Popularyzują turystykę z psem, edukują jak właściwie i odpowiedzialnie traktować zwierzęta. Traktują podróż jako źródło najlepszej szkoły życia we wszystkich dziedzinach! Propagują ekologiczny styl życia i zero waste! Gratulujemy @podrozezpazurem

wróć do listy aktualności

Nasi sponsorzyPartnerzy festiwalu

Wydarzenie współfinansowane ze środków miasta Bydgoszczy

Wydarzenie współfinansowane przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Partner Festiwalu Podróżnicy
Partnerzy Festiwalu

        

 

                            
 

 

Partner Główny Festiwalu Podróżnicy

 

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy

                                                                    Wydarzenie współfinansowane z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego