„Indonezja. Po drugiej stronie raju”- Anna Jaklewicz

Kwiecień 09, 2017  //  Kategoria: Aktualności, Goście

ANNA JAKLEWICZ_3Dziewięć miesięcy w samotnej podróży. Indonezyjska wyprawa Anny Jaklewicz zaprowadziła ją na odległe archipelagi i w rejony zamieszkałe przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Poznamy bissu – tzw. piątą płeć czyli androgenicznych szamanów z grupy etnicznej Bugis. Weźmiemy udział w ich rytualnym tańcu ze sztyletami i dorocznym święcie mappalili rozpoczynającym porę deszczową…. U Toradżów, górali z Celebesu, przyjrzymy się niezwykłym pogrzebom organizowanym nawet kilka lat po śmierci, odwiedzimy targ bawołów, żeby dowiedzieć się dlaczego wartość niektórych przekracza cenę nowego samochodu. Zobaczymy wideo z szamańskiego rytuału, któremu poddała się Ania Jaklewicz i dowiemy, jak indonezyjskie duchy pomagają swatać!

Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i fotograf. Autorka książki Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.
Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji, podczas której powstawała ta książka, została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku.
www.annajaklewicz.pl
Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Możliwość zakupu książki z autografem.

Bissu_3 Bissu_5 Toradżowie_1

Komentarze zamknięte.