Kamila Kielar – Pacific Crest Trail

Kwiecień 09, 2018  //  Kategoria: Aktualności, Goście

Co za kobieta! Zdobywczyni drugiej w historii nagrody HALIKA w 2013 roku za samotną rowerową podróż „Me, myself and Alaska”. Od 12 lat w podróży powyżej koła podbiegunowego. Dziennikarz, przyrodnik, najczęściej w tundrze z aparatem. Podróżuje głównie pieszo, rowerem lub na nartach biegowych – na szlakach długodystansowych, lodowych drogach i w subarktycznych przestrzeniach.

mDSC00147O niedźwiedziach i wilkach uczyła się od alaskańskich rangersów oraz kanadyjskich traperów i biologów. Wyprawy rowerowe zaczynała od Afryki Nowaka, potem samodzielne przejechała przez Alaskę, Kamczatkę oraz kanadyjski Jukon w zimie. Lider projektu Rowerowe Jamboree. Mieszkała z traperami, lapońskimi laestadianami oraz poszukiwaczami złota na Alasce. Przeszła Laponię na piechotę, łowiła ryby z rosyjskimi rybakami i pracowała za wikt rąbiąc drewno w Kanadzie.

Nagradzana na festiwalach (w tym na Kolosach za podróż roku oraz najlepszy pokaz), publikuje teksty i zdjęcia w magazynach podróżniczych.  Mieszka w Krakowie, w kwietniu 2017 wyruszyła na pół roku, żeby przejść długodystansowy szlak Pacific Crest Trail. Dodatkowo wybrała „idealny rok na wędrówkę”- rekordowe opady śniegu od 30 lat oraz jeden z najpotężniejszych sezonów pożarowych…To dało rzadko spotykaną mieszankę warunków. Mieszankę trudną, wymagającą umiejętności technicznych oraz bardzo silnej woli, a czasami śmiertelną – szlak odebrał życie kilkunastu osobom…

 

Komentarze zamknięte.