Ameryka Południowa Siłami Natury…Michał Kozok

Kwiecień 13, 2017  //  Kategoria: Aktualności, Goście

Blisko 10-miesięczne, samotne, przekroczenie Ameryki Południowej z jej przylądka południowego na północny, stuprocentowo bez użycia silnika. Adrenalina szalała przy przedzieraniu się z maczetą przez wilgotną dżunglę, mroźne zdobywanie szczęciotysięcznego szczytu Andów, poczucie wolności podczas trekingu przez wietrzną pampę Patagonii, pokonywanie śnieżnych zapór podczas ciągnięcia wózka przez Altiplano, wędrówka przez suchą Pustynię Atacama, czy wiosłowanie w upale po kawowym dorzeczu Amazonki.

„Pod koniec byłem już zupełnie bez jedzenia. Wtedy przekonałem się, czym jest głód. Nie chciałbym tego powtarzać – opowie Michał Kozok, który w 300 dni zrealizował podróż swoich marzeń.

349 Czytaj dalej…

PLAKAT wydarzenia

Kwiecień 13, 2017  //  Kategoria: Aktualności

festiwal_podrozniczy_plakat_2017ok

Sudan Południowy – to nie jest smutne miejsce

Kwiecień 13, 2017  //  Kategoria: Aktualności, Goście

Sudan Południowy. Najmłodsze państwo świata, które powstało na terenie trawionym wojnami przez przeszło 50 lat. Na tak „spalonej ziemi” wpływ kultury zachodniej na kształt państwa jest stosunkowo mały.W Dżubie, stolicy Sudanu Południowego mieszkałem przez niecałe dwa lata, a każdą wolną chwilę wykorzystywałem na wypady w głąb kraju…Autorem pokazu jest Piotr Horzela, który będzie gościem festiwalu już w sobotę…Horzela_23

Czytaj dalej…

Zesłanie do raju- Michał Jasieński & Andrzej Pyrek

Kwiecień 11, 2017  //  Kategoria: Aktualności, Bez kategorii, Goście
Malediwy oraz Andrzej i Michał – dwójka podróżników, inżynierów, których los rzucił do kilkuletniej pracy za granicą. Opowiedzą jak to jest być na zesłaniu w raju.
IMG_0584

Czytaj dalej…

Zgłoszenia do Halików zamknięte!

Kwiecień 11, 2017  //  Kategoria: Aktualności

Dziękujemy za wszystkie przesłane do nas zgłoszenia do Halików! Czyta się je jak dobrą książkę, której nie chce się odłożyć, a trzeba już iść spać…zobaczcie w zakładkę- ZGŁOSZENIA DO HALIKÓW gdzie prezentujemy niektóre z nich…Nie jesteśmy w stanie wszystkich zaprosić nad Brdę ale w ciągu kilku dni potwierdzimy wszystkich naszych gości i umieścimy długo wyczekiwany program:)