Poznajcie Anitę i jej niezwykłe opowieści z Indii!

Sierpień 13, 2021  //  Kategoria: Aktualności, Goście

APATANI-ARUNACHAL PRADESH 2
Poznajcie jeden z 23 zgłoszonych do nas projektów pretendujących do nagrody im. Tony’ego Halika. Anita Pogorzelska wystąpi w Bydgoszczy z niezwykłą prezentacją pt. „Nie Indyjskie Indie- Plemiona Indii Północno-Wschodnich”.
Celem wyprawy, którą odbyła Anita wraz z Agnieszką Kozacz końcem 2019 było dotarcie do Doliny Ziro stanu Arunachal Pradesh, wizyta w wioskach plemienia Apatani: Hija, Hong, Bula, Tarin, Bamin; poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów plemienia. Anity marzeniem było poznać część narzecza, języka nie mającego wersji spisanej. Celem była też dokumentacja fotograficzna życia codziennego mieszkańców wiosek plemienia Apatani oraz dotarcie do wiosek łowców głów stanu Nagaland, czyli plemienia Konyak, poznanie ich zwyczajów, obserwacje życia codziennego, wizyta u króla Nagów oraz pobyt na festiwalu 17 plemion Nagalandu, festiwalu HORNBIL.
Anita to urodzona gawędziarka, której opowieści Was pochłoną! Fascynacja plemionami żyjącymi w sposób niezmienny od setek lat, opierającymi się wpływowi „zachodniej” cywilizacji, to zdecydowanie JEJ świat i motyw podróży. Jak sama mówi marzenia zamienia w podróże, wspomnienia w zdjęcia, przeżyte historie w opowieści, którymi dzieli się z każdym kto zechce ich wysłuchać.
„Emerytura nauczycielska, szczątkowy angielski to pozornie realne przeszkody aby podróżować na własną rękę, ja jednak podczas spotkań staram się udowodnić że nie ma rzeczy niemożliwych i słuchaczy zarażać swoją pasją” – takie zarażenia to my lubimy 😜
Na pokaz Anity zapraszamy już niedługo!! Pełen program ukaże się na stronie za kilka dni.

Skomentuj