Kapituła

EDkolorCzłonek Honorowy Kapituły Festiwalu Pani Elżbieta Dzikowska- historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia.

Członkowie stali:

IMAG006111Magdalena Nierzwicka – Absolwentka muzealnictwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz podyplomowej etnologii UMK. Kustosz Muzeum Okręgowego w Toruniu prowadzący Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu. Organizatorka wielu wystaw oraz spotkań o tematyce podróżniczej. W szczególności zainteresowania swe skupia nad badaniami współczesnych kultur etnicznych z terenów Ameryki Łacińskiej. Zajmuje się również problematyką kolekcjonerstwa, zwłaszcza kolekcjonerstwa etnograficznego obiektów pozaeuropejskich.

 

karolina_sypniewskaKarolina Sypniewska-Wida -Bydgoszczanka, pilot wycieczek zagranicznych, pasjonatka dalekich podróży i wyzwań. Odwiedziła ponad 70 państw wyznając zasadę „kto się waha traci wiele”. Inicjatorka Festiwalu PODRÓŻNICY w Bydgoszczy oraz Kobieta Roku 2012 wg. internautów i słuchaczy Radio Gra w Bydgoszczy. Uczestniczka rowerowych projektów do Afryki- m.in.Afryka Nowaka (śladami Kazimierza Nowaka) oraz Rak’n’Rolling (Z Polski na Zwrotnik Raka). Nagrodzona za wyprawę „Aqua Story-u źródeł nadwody” czyli pierwszy polski zjazd z najwyższego wodospadu na świecie- Salto Angel w Wenezueli. Razem z mężem prowadzą firmę Albion House-Edukacja za granicą mieszkając w Australii i w Polsce.

 

wicekanclerz.jpgFilip Sikora – Filip Jakub Sikora, z wykształcenia prawnik. Organizator wypraw trekkingowych i obozów surwiwalowych, taternik i skiturowiec, animator wielu przedsięwzięć za zakresu promocji turystyki kwalifikowanej, zaangażowany w działania integrujące branżę turystyczną. Miłośnik przyrody ożywionej (fotografia) i nieożywionej (geologia) . Pasjonat dalekich i bliskich podróży, ostatnio skupiający się na tych bliższych (min. Korona Europy, Szlak Małych Narodów Europy i Bliskiego Wschodu). Kanclerz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

 

robert1Dr Robert Brudnicki – Dyrektor Katedry Gospodarki Turystycznej i Geografii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Autor wielu publikacji naukowych z dziedziny turystyki. Zainteresowania naukowe: aktywnością turystyczna i rekreacyjną, wpływ turystyki na rozwój regionów, przestrzenią turystyczną i analiza potencjału turystycznego, różnymi formami turystycznymi: wypoczynkową, specjalistyczną, kulturową, biznesową i uzdrowiskową.

 

Image3Jerzy Matuszak – Geograf, z-ca Dyrektora Katedry Gospodarki Turystycznej i Geografii w Bydgoszczy, Prezes PIT, od lat zajmuje się ekonomiką turystyki i obsługą ruchu turystycznego. Pilot wycieczek i przewodnik. Podróżnik, który ma na swoim koncie wiele odwiedzonych krajów.

 

 

metel2Dariusz Metel – bydgoszczanin, podróżnik, który przejechał Azję od Chin po Filipiny,
wolontariusz pracujący z dziećmi i młodzieżą pokazując różne kultury na Ziemi. Zamiłowany w poznawaniu świata i poznawaniu nowych ludzi, z którymi nawiązuje stałe kontakty.

Członkowie wspomagający: osoby nagrodzone statuetkami Halika w roku 2020:

Arek Winiatorski & Ola Synowiec

Michał ‘runDOG’ Kiełbasiński

Marcin Korzonek