O imprezie

Podróżować to żyć. Podróże są jak ożywcza kąpiel dla umysłu, jak rysunek Medei, który sprawia, że znów jesteś młody.

Hans Christian Andersen

Podróże są jak nieuleczalna choroba. Wyjedziesz raz i już wiesz, że nie zaznasz spokoju dopóki nie wyjedziesz ponownie. „Podróżnicy” to festiwal inspiracji – 2-dniowe podróżnicze święto nad TO JUŻ PO RAZ XI spotykamy się w grodzie nad Brdą! 

Dzięki wsparciu i współpracy wspaniałych ludzi organizujemy nasze cykliczne wydarzenie. W tym roku po raz drugi wydarzenie odbędzie się w niezwykle klimatycznej i prestiżowej przestrzeni Fabryki Lloyda przy ulicy Fordońskiej 156 w Bydgoszczy!
Kto z Was nie lubi wyjeżdżać, poznawać, uczyć się? Zapraszamy na nasze podwórko znamienitych podróżników, ale i tych mniej znanych wędrowców, alpinistów, kajakarzy- tych którzy chcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

W tym roku po raz 10-ty wręczymy nagrody im.Tony’ego Halika za ciekawe podróżnicze pomysły, inspirujące projekty i prawdziwe pokazanie świata. Naszym gościem specjalnym w 2012 roku była Elżbieta Dzikowska, która wręczyła pierwsze HALIKI -załodze jachtu Solanus – kapitanowi Bronisławowi Radlińskiemu, Aleksandrowi Dobie za samotną podróż przez Atlantyk oraz braciom Jasieńskim Szymonowi i Michałowi za wyprawy na Ziemię Torella.

W 2021 Pani Elżbieta Dzikowska odwiedzi nas po raz drugi i tak jak zrobiła to pierwszy raz w 2011 tak 10lat później wręczy kolejne HALIKI:) Naszym gościem będzie również himalaista Leszek Cichy oraz podróżnik i autor książek Łukasz Wierzbicki. Podczas tej XI edycji chcielibyśmy upamiętnić św.p. Aleksandra Dobę oraz św.p. Tony’ego Halika. Niech nikt nigdy o nich nie zapomni!

W 2013 roku Ryszard Pawłowski dzielił się z nami doświadczeniami z życia górskiego i zdobywania najwyższych szczytów, a Haliki otrzymali- Kamila Kielar za samotną rowerową podróż na Alaskę, Ryszard Tunkiewicz i Jacek Michalski za Podróż marzeń dookoła świata śladami Polonii, Marta Sziłajtis- Obiegło, Michał Dylon i Anna Janik za wyprawę ZEW PÓŁNOCY. Ubiegły rok pokazał, jak trudno jest Kapitule dokonać wyboru i oprócz trzech Halików zostały wręczone trzy wyróżnienia. Gościem specjalnym była alpinistka Ania Czerwińska i Marek Niedźwiecki z opowieściami o przygodach w Australii. Nagrody otrzymali: najmłodszy członek The Explorer Club Poland – Tomasz Grzywaczewski za Long Expedition, Robert Drak w imieniu całego zespołu z klubu kajakowego Bystrze, biorącego udział w spływie kajakowym Kanionem Colorado oraz Maciej Czapliński i Łucja Matusiak za podróż przez Afrykę rowerem.

Tak wiele i tak dobrych prelekcji znaleźć w jednym miejscu można tylko raz w roku. Konkurs o statuetkę im. Tony’ego Halika otwarty. Zgłoszenia można pobrać z zakładki Haliki i przesłać do nas w terminie do 31 lipca 2021.

Kto w tym roku zostanie wyróżniony?
ZAPRASZAMY DO BYDGOSZCZY-10-11 września 2021!

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

http://www.facebook.com/podroznicyfestiwal

DSC_2009 DSC_1786 DSC_1572 DSC_1571 DSC_1471 DSC_1446 DSC_1545 DSC_1331 DSC_0420 DSC01223 DSC_2708 DSC_2717 DSC_0216 DSC_0230 DSC_0417 DSC_0881 DSC_0557